Spotkania „Z książką na walizkach”

Aktualności | 10 października 2016 15:05

W ramach ogólnopolskich spotkań autorskich „Z książką na walizkach” mieliśmy przyjemność gościć ilustratorkę Joannę Zagner-Kołat i pisarkę Beatę Ostrowicką. W spotkaniach wzięli udział uczniowie klas III szkół podstawowych z naszej gminy. Akcji towarzyszył konkurs plastyczny dla dzieci na ilustrację do fragmentów książek naszych gości. Spośród zgłoszonych prac autorki wyróżniły po 3 ilustracje, które zostały nagrodzone dyplomem i książką. Prace Wiktorii Muller i Julii Neumiler zostały zakwalifikowane do drugiego etapu konkursu.
Dnia 5.10.2016 r. w Lini pani Joanna Zagner-Kołat opowiadała na czym polega praca ilustratora. Uczestnicy spotkania wspólnie narysowali wymyśloną postać o imieniu Zuzia. Na koniec autorka przeczytała fragment książki „Filipek i dziewczyny”. Na pamiątkę otrzymaliśmy rysunek z Filipkiem, głównym bohaterem serii książek.
Pani Beata Ostrowicka odwiedziła dzieci w Strzepczu dnia 7.10.2016 r. Przedstawiła proces powstawania książki od pomysłu do jej wydania. Omówiła skąd wzięły się opisane przez nią historie. Pokazała dzieciom dwie maskotki - kotopsy, które dostała na spotkaniach autorskich i lalki – lalusie będące inspiracją do jej książki. Była również możliwość zakupu książek z autografami naszych gości. Oba spotkania minęły w bardzo miłej atmosferze.

Zobacz zdjęcia