Brawo młodzi wolontariusze!

Aktualności | 2 września 2022 11:48

Przez okres wakacji w naszych bibliotekach trwała akcja wolontariacka „Pogotowie czytelnicze”. Do Biblioteki w Lini zgłosiło się 7 wolontariuszy, w Strzepczu zaś 11. Ich zadaniem było znaleźć wśród sąsiadów, krewnych, znajomych osoby dorosłe, które chciałyby korzystać z naszych zasobów, ale nie są w stanie osobiście odwiedzać biblioteki. Dodatkowym zadaniem było czytanie książek dzieciom, które samodzielnie jeszcze tego nie potrafią.  Każdy uczestnik akcji otrzymał „wyprawkę” - karty zapisu, regulamin, notes, długopis, torbę. Nasi wolontariusze regularnie wymieniali książki dla swoich podopiecznych.

W międzyczasie odbywały się spotkania integracyjne: wyjście na pizzę, wizyta w remizie OSP Lina oraz spotkania w bibliotece. Były one okazją do omawiania działań wolontariuszy oraz dzielenia się spostrzeżeniami.  Nagrodą dla młodzieży za efektywną pracę był wyjazd 1 września do Aquaparku w Redzie. 

Mimo iż czas wakacji dobiegł końca, nasi wolontariusze wyrazili chęć dalszej współpracy i wciąż będą wymieniać książki dla potrzebujących czytelników.

Zobacz zdjęcia