Zajęcia dla dzieci i młodzieży ruszyły pełną parą!🥰

Aktualności | 18 czerwca 2021 13:37

Przepełnia nas wielka radość, że możemy na nowo gościć na zajęciach w naszych bibliotekach młodych miłośników książek. Przez cały miniony tydzień aż wrzało u nas od uczniowskiego gwaru.💙

👦👧Dla najmłodszych przygotowaliśmy lekcję biblioteczną „Emocje z kolorowym potworem” – każdy uczestnik dowiedział się co to są emocje, jak sobie z nimi radzić oraz wspólnie przeczytaliśmy książkę 3D pt. „Kolorowy potwór”.

🧑👩Nieco starszym zaproponowaliśmy spotkanie „Na straganie” – zabawę w teatr z wykorzystaniem pacynek-warzyw, głośne czytanie i rozmowę o zdrowym stylu życia.

👩‍🦱👨‍🦱Młodzież uczestniczyła w lekcji nt. katalogów bibliotecznych - młodzi czytelnicy dowiedzieli się w jaki sposób poruszać się po katalogu naszej biblioteki w internecie. Poznali różnicę miedzy katalogiem autorskim, tytułowym i przedmiotowym i ich przydatność w różnych sytuacjach. Zdobytą wiedzę uczniowie mogli sprawdzić wykonując  w grupach zadanie odnalezienia książek na półkach z pomocą katalogu. 

Na lekcji bibliotecznej nt. czasopism uczniowie poznali ich rodzaje, budowę i tematykę oraz różnice między gazetą a czasopismem.

Biblioteka będzie czynna przez całe wakacje. Zapraszamy!📚🤓🏖