„Z książką na start” w naszej bibliotece

Aktualności | 8 sierpnia 2019 11:33

Dzielenie się książkami, opowieściami i rymowankami z dzieckiem od najmłodszych lat to najlepszy sposób na okazanie mu miłości i podarowanie wsparcia na całe życie. KOCHAM, więc CZYTAM. Projekt „Z książką na start” jest właśnie po to, żeby pomóc i poprowadzić Rodziców w wielkiej przygodzie ich dzieci.

Jak to działa?

  1. Zapraszamy do udziału w projekcie „Z książką na start” dzieci, które dopiero chcą zapisać się do biblioteki, ale także dzieci, które są już czytelnikami w wieku do 6 lat i ich rodziców.
  2. Po odwiedzeniu naszej biblioteki Mały Czytelnik otrzyma Pakiet Startowy, a w nim Paszport Małego Czytelnika oraz książkę dopasowaną do jego wieku i potrzeb - w prezencie na dobry start.
  3. Każde dziecko w wieku 0-6 lat, które odwiedzi bibliotekę z paszportem i wypożyczy książkę, będzie miało wbitą pieczątkę. Po uzbieraniu 10 pieczątek Mały Czytelnik otrzyma imienny dyplom potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania.
  4. Książki do Pakietu Startowego są przekazane przez Fundację Metropolia Dzieci, wspierającą popularyzację postaw proczytelniczych wśród najmłodszych. Dla wielu dzieci są to ich pierwsze własne książki

Już ponad 20 000 dzieci z województwa pomorskiego i mazowieckiego wzięło udział w projekcie „Z książką na start”, a Pakiety Startowe można odebrać już w ponad 200 bibliotekach publicznych. Uczestnicząc w projekcie „Z książką na start”, inwestujemy w przyszłość najmłodszych członków rodziny – dzieci, w ich wiedzę i pewność siebie, którą wykorzystają, wchodząc w dorosłość i podejmując mądre decyzje. Czytanie jest bezpłatne, a biblioteki dostępne dla wszystkich, bez względu na możliwości finansowe rodziny.

Patronami projektu „Z książką na start” są: Biblioteka Narodowa, Instytut Książki i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, a partnerem Fundacja Powszechnego Czytania.

Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasto Stołeczne Warszawa.