Smerfne spotkanie z emocjami

Aktualności | 17 listopada 2021 19:22

Dnia 16.11.2021 r. do biblioteki w Strzepczu przybyła wprost z wioski smerfów prawdziwa Smerfetka, aby spotkać się z dziećmi. Pokazała młodym czytelnikom komiksy z serii Smerfy i świat emocji”, a jeden z nich pt. „Smerf, który był niezdarny” pięknie przeczytała. Była to historia Ciamajdy, który choć z natury niezdarny, otrzymał od Papy Smerfa misję i uwierzył dzięki temu w siebie. 

Dzieci opisywały, jakie emocje im dziś towarzyszyły. Oceniały również, które emocje są przyjemne, a które nieprzyjemne. Smerfetka wytłumaczyła dzieciom, jak radzić sobie z emocjami i czego nas one uczą. 

Zachęciła też uczestników do narysowania własnego komiksu na temat przygód poznanych przyjaciół. Prace okazały się bardzo piękne i pomysłowe. Na zakończenie Smerfetka wcieliła się z radością w rolę bibliotekarki i wypożyczyła dzieciom książki o smerfach.

Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach akcji „BOOM! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece” realizowanej we współpracy wydawnictwa Story House Egmont Sp. z o.o. i Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Relacja z zajęć - link do filmu