Ogólnopolski konkurs z okazji 75. Urodzin Pippi - „Lato z Pippi”

Aktualności | 30 czerwca 2020 14:32

Z przyjemnością ogłaszamy że nasza biblioteka została Ambasadorem konkursu „75. Urodziny, czyli Lato z Pippi”, którego organizatorem jest Wydawnictwo Jung-off-ska. 

Biblioteka jako Ambasador konkursu ogólnopolskiego, realizuje jego I etap. II etap ogólnopolski wyłoni zwycięzców spośród wyróżnionych prac w etapie I. Ogłoszenie wyników 14 listopada 2020 r. w dniu 75. Urodzin Pippi, na stronie organizatora. 

Celem konkursu jest:

-promocja twórczości Astrid Lindgren, a szczególnie najsłynniejszej bohaterki jej powieści Pippi,

-popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci,

-prezentowanie pozytywnych postaw społecznych, które reprezentuje Pippi: kreatywność, pewność siebie, prawo do własnego zdania, otwartość na świat. 

Do konkursu zapraszamy rodziny duet dziecko + osoba dorosła (rodzic, pełnoletnie rodzeństwo, dziadkowie, wujek, ciocia). Do wyboru jedno z poniższych zadań: 

1.Praca literacka (duet dorosły + dziecko do 16 roku życia) pt. „Limeryk o Pippi”, czyli krótki i wesoły wiersz, inspirowany postacią i przygodami Pippi, napisany zgodnie z zasadami jego budowy: 5 wersów o ustalonej liczbie sylab akcentowanych, o układzie rymów. Na końcu pierwszego wersu zwykle występuje nazwa własna, najczęściej geograficzna.

2.Praca plastyczna (duet dorosły + dziecko do 12 roku życia) pt. „Pippi w malarstwie polskim i światowym” – plastyczny wizerunek Pippi inspirowany twórczością dowolnego malarza żyjącego i tworzącego w I połowie XX wieku lub dawniej. (m.in.: Wyspiański, Matejko, Michał Anioł, Leonardo Da Vinci, Van Gogh i inni).Praca wykonana dowolną techniką plastyczną. 

Szczegółowe informacje znajdują cię w regulaminie konkursu, na stronie http://jungoffska.pl/konkurs  oraz u Ambasadora konkursu.

Strzepcz tel. 58 676 82 58 e-mail: strzepcz@bpgl.pl

Linia tel. 58 676 86 19 e-mail: linia@bpgl.pl 

Prace konkursowe należy dostarczyć do 31 sierpnia 2020 roku, pocztą na adres: 

Biblioteka Publiczna Gminy Linia ul. Szkolna 1 84-223 Linia

lub

Biblioteka Publiczna Gminy Linia Filia w Strzepczu ul. H. Derdowkiego 3 84-223 Strzepcz

lub osobiście w placówkach. 

Do każdej nadesłanej pracy należy załączyć komplet dokumentów – zał. 1 do regulaminu.

Pliki do pobrania:    Regulamin – TUTAJ     Załącznik nr 1 do regulaminu – TUTAJ