Konkurs – Odkryj radość wspólnego czytania!

Aktualności | 19 marca 2018 10:18

Miło nam poinformować, że biblioteka w Strzepczu znalazła się na 1 miejscu w ogólnopolskim konkursie Lustra Biblioteki „Odkryj radość wspólnego czytania”. Zadaniem konkursowym było przedstawienie ciekawej i nietypowej inspiracji na odkrywanie radości wspólnego czytania w bibliotece z najmłodszymi. Nagrodą w konkursie są 4 tytuły nowości książkowych z serii „Poczytaj ze mną" wydawnictwa Egmont, które wkrótce można będzie wypożyczać w bibliotece w Strzepczu. Oto nasza inspiracja : 

Przepis na radość wspólnego czytania 

Składniki: ok. 12 dzieci 8-9 letnich, 1 autorytet, 12 książek z wierszem Na straganie, 1 stragan zapełniony po brzegi warzywami i owocami, 12 warzywnych kukiełek.

Sposób przyrządzenia: Chcąc rozbudzić radość wspólnego czytania w bibliotece przygotuj dokładnie składniki. Nazajutrz niech znana i lubiana dorosła osoba opowie dzieciom o swoich fascynacjach literackich i wspomni szkolne czasy z książką okraszając swoją opowieść czytaniem baśni. Gdy przestygną emocje, dodaj warzywne kukiełki i w scenerii owocowo–warzywnej wspólnie zainscenizujcie wiersz Na straganie poszatkowany na role. Uważaj, nie przesłodź, recytacja musi być spontaniczna. Całość obsyp szczyptą dziecięcych zagadek z nagrodami prosto ze straganu, których bohaterami są warzywa i owoce. Smacznego!

Zobacz wyniki konkursu